Nie tylko zawieszka – rodzaje zapachów samochodowych.

Co zrobić, żeby podróż samochodem była komfortowa? Dla jednych kierowców metodą na przyjemną jazdę autem będzie ulubiona muzyka, inni postawią na słuchanie audiobooka, a kolejni wybiorą masującą nakładkę na fotel. Jednak dla większości kierowców jednym z ważniejszych elementów mających wpływ na komfort jazdy jest zapach we wnętrzu auta. Poniżej podpowiemy jak wybrać zapach do samochodu i czy musi to być choinka zapachowa.

zapach samochodowy

Rodzaje zapachów samochodowych

Auto detailing większości z nas kojarzy się z woskami, polerkami oraz innymi tego typu produktami. Mało który właściciel pojazdu mechanicznego zdaje sobie sprawę, że profesjonalne zapachy samochodowe również są jego częścią. Ponadto ich asortyment jest niezwykle bogaty i różnorodny pod względem cen oraz nut zapachowych. Możemy więc zaopatrzyć się w:

  • zawieszki zapachowe – mogą przybierać różne kształty, ale najczęściej przypominają choinkę. Są to nasączone zapachem kartoniki, które wieszamy za pomocą sznureczka lub gumki we wnętrzu naszego auta (zazwyczaj na lusterku wstecznym). Zapachowe zawieszki to jedne z najtańszych produktów, ale co za tym idzie trwałość oraz jakość zapachu pozostawia wiele do życzenia.
  • zapach samochodowy w puszcze – nie są to zbyt eleganckie produkty, ponieważ swoim wyglądem mogą przypominać konserwę. Mimo to są to zapachy warte naszej uwagi. Ich ceny są stosunkowo niewielkie, a potrafią one oddawać zapach nawet przez kilka miesięcy. Dzieje się tak, gdyż we wnętrzu puszki znajdują się nasączone olejkami zapachowymi kawałki drewna.
  • zapach w płynie – to mała zamknięta buteleczka, w której wnętrzu znajduje się mały drewniany koreczek. Jego niewątpliwą zaletą jest optymalna intensywność, która skutecznie odświeża kabinę naszego auta. Ponadto atutem tych produktów jest ich długotrwałość. Możemy taką buteleczkę zawiesić na lusterku lub zamontować na kratce wentylacyjnej za pomocą specjalnego uchwytu.
  • elektryczny zapach samochodowy – taki produkt montujemy w gnieździe zapalniczki. Największą zaletą tych odświeżaczy powietrza jest to, że sami możemy kontrolować intensywność zapachu w naszym aucie, a co za tym idzie również jego trwałość. Produkty te wymagają jednak ciągłego podłączenia do gniazda zapalniczki. Dla wielu kierowców może to być problem, gdyż zapach ten zajmuje miejsce potrzebne do ładowania smartfona czy nawigacji.
  • perfumy do auta – to stosunkowo nowe rozwiązanie. Produkt łudząco przypomina stosowane przez nas na co dzień perfumy. Jest to flakonik z atomizerem, za pomocą którego rozpylamy zapach w kabinie. Ich ceny są zdecydowanie wyższe niż zapachowych zawieszek, ale ich jakość oraz nuty zapachowe są warte swojej ceny. Jedno rozpylenie pozwala na utrzymanie aromatu nawet przez kilka dni.

Czy zapach do samochodu to konieczność?

Oczywiście nikt nas nie zmusi do umieszczania odświeżacza powietrza w kabinie naszego pojazdu. Warto jednak w niego zainwestować, gdyż wysokiej jakości zapachy samochodowe zamaskują nieprzyjemne aromaty, jakimi są dym papierosowy, zapach przewożonych zwierząt, a nawet smród spalin pochodzący z zewnątrz auta. Dodatkowo produkty te pomagają w walce z wilgocią oraz stanowią swoistą ozdobę wnętrza pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *