Praktyczne gadżety survivalowe na letni wypad do lasu

Kiedy wybieramy się na dłuższą podróż do lasu, wówczas warto zabrać ze sobą praktyczne przedmioty, które ułatwią nam przetrwanie w tych nieco trudniejszych warunkach. Jakie gadżety survivalowe mogą okazać się idealne w przypadku letniego wypadu do lasu? Czy latarka może okazać się niezbędnym przedmiotem? Co z apteczką i nożem survivalowym? Czym zegarek survivalowy różni się od tego klasycznego? Czy filtr do wody jest w pełni bezpieczny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Latarka jako niezbędny gadżet?

Nie da się ukryć, że latarka to jeden z najważniejszych gadżetów, który może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wieczorem lub nocą- spacer bez źródła światła w zupełnie nowym miejscu może okazać się skrajnie niebezpieczne. Telefon nie zawsze rozjaśni teren w taki sposób, jakbyśmy sobie tego życzyli. Dodatkowo specjalistyczne latarki charakteryzują się odpornością na warunki atmosferyczne, wstrząsy, wilgoć. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z możliwości mocnych latarek LED. Wystarczy zabrać ze sobą zapasowe baterię, aby móc cieszyć się ze świeżego powietrza nawet po zmroku. 

Apteczka- gwarancja bezpieczeństwa?

Las to miejsce, w którym widoczność jest często ograniczona. Nigdy nie wiemy, co może nas tam spotkać. Podczas podróży survivalowej nieszczęśliwe wypadki są dość częste. Dlatego też każdorazowo należy zabrać ze sobą niewielkich rozmiarów podręczną apteczkę, w której znajdują się najważniejsze akcesoria. Wśród nich wyróżnić możemy środek do odkażania ran, leki przeciwbólowe, materiały opatrunkowe. 

Nóż survivalowy- dlaczego warto go posiadać?

W lesie często spotykana jest bujna roślinność. Usunięcie jej jest dość problematyczne. Dlatego też warto zabrać ze sobą specjalistyczny nóż survivalowy, który przeznaczony jest do zadań specjalnych. Wyróżnić można noże składane (znane jako scyzoryki), noże wojskowe, a także noże myśliwskie. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj tego narzędzia się zdecydujemy, w wielu przypadkach może okazać się zbawiennym dodatkiem. 

Zegarek survivalowy- czym różni się od klasycznego?

Klasyczny zegarek na rękę warto zastąpić zegarkiem survivalowym. Na pierwszy rzut oka ciężko jest wskazać jakiekolwiek różnice pomiędzy nimi. Jednakże kiedy przyjrzymy się nieco dokładniej, wówczas możemy dojść do wniosku, że posiadają one szereg dodatkowych funkcji, które to sprawdzą się w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na obozowanie w lesie. Przykładem udogodnień może być barometr, kompas, termometr, wysokościomierz. Ich cena wbrew pozorom nie jest zbyt wysoka, biorąc pod uwagę mnogość zalet tego rozwiązania. 

Filtr do wody- bezpieczna alternatywa?

Ostatnimi czasy dość powszechne są filtry do wody. Dzięki nim możliwe jest spożywanie wody z nieznanego źródła. W konsekwencji nie ma konieczności dźwigania litrów płynów, o ile jest możliwość zaczerpnięcia. Za pośrednictwem specjalnego filtra jesteśmy w stanie pozbyć się bakterii nawet z źle prezentujących się lokalizacji. Przedmiot sprawdzi się w sposób szczególny w przypadku trudnych wypraw. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *