To wcale nie takie trudne. Poznaj 5 sposobów na dodatkowe pieniądze

Nie znam nikogo, kto by się obraził, gdyby dodatkowe pieniądze wpadły mu do portfela. Zaradność to bardzo przydatna cecha i nie trzeba wcale być w sytuacji podbramkowej, żeby rozejrzeć się za dobrymi sposobami na finansowy zastrzyk. Jeśli dysponujesz wolnym czasem i chciałbyś nieco dorobić na boku, wszystko (lub prawie wszystko) w Twoich rękach. Ale jak znaleźć skuteczne metody na zarobienie ekstra kilkuset złotych? Nie martw się – w epoce Internetu okazja do zarobku często sama szuka człowieka! 

Mężczyzna szuka dodatkowej pracy

1. Śledź portale z ofertami. Czego tam nie ma!

Sam najlepiej wiesz, jakie są twoje mocne strony. Często obawiasz się rezultatów i nie czujesz się na siłach, by podjąć jakieś zadanie. Tymczasem na portalach służących do dodawania zleceń pojawia się coraz więcej nieskomplikowanych prac, na przykład związanych z domem i ogrodem. Czy ludzie stali się tak leniwi? Nie, oni też nauczyli się cenić swój czas! Chętnie powierzają realizację porządków, przeprowadzek i prostych prac remontowych komuś, kto zrobi to chętnie, solidnie i na czas. Czas odwiedzić Oferię, Gumtree czy OLX. Pamiętaj, że pierwsze udane zlecenie to także okazja do wyrobienia sobie marki – zadowoleni zleceniodawcy na pewno będą polecać cię swoim znajomym.

2. Zamiast tylko używać – dołącz do twórców Internetu!

Pewnie wiesz, jak bardzo zmieniła się rzeczywistość w czasach pandemii. Jedną z tych zmian jest dynamiczny rozwój e-commerce. Okazuje się, że wiele firm potrzebuje treści do Internetu. Jeśli potrafisz pisać nieskomplikowane teksty lub tworzyć grafikę, a montowanie obrazu zawsze sprawiało ci dużo przyjemności – zostań freelancerem w sieci. Tworzenie contentu, prowadzenie profilu w social mediach czy dostarczanie filmików na YT może być jednym z najlepszych sposobów na dodatkowe pieniądze.

3. Sprzedawanie w sieci nigdy nie było tak proste.

Duży sklep internetowy to wyzwanie dla równie dużych firm. Ale handel w sieci może się sprawdzić także na mniejszą skalę. Skorzystaj z platformy aukcyjnej lub jednej z coraz popularniejszych aplikacji sprzedażowych. Zamiast bezproduktywnie przeglądać Internet, szukaj okazji i spróbuj puścić w obieg atrakcyjne produkty kolekcjonerskie. Inny pomysł na sprzedaż w sieci to znalezienie niszy, jaką w czasie pandemii Covid-19 były np. maseczki ochronne. Właśnie Internet stał się ostatnio największym sklepem w okolicy. Dzięki niemu możesz nie tylko łatwiej kupować, ale także pozyskać dodatkowe środki na zakupy.

4. Sprawdź, czy transport nie jest Twoim żywiołem

Jeśli żaden z podanych wyżej sposobów cię nie przekonuje, możesz zarobić w nieco inny sposób. Jeśli masz samochód i trochę wolnego czasu, a przy okazji mieszkasz w średnim lub większym mieście – masz wszystko, by realizować kursy na polecenie. Słyszałeś zapewne o Uberze, wożeniu ludzi czy dostarczaniu posiłków. Teraz możesz skorzystać ze specjalnej aplikacji, w której osoby potrzebujące dostarczyć coś na drugi koniec miasta zamieszczają zlecenie na przewóz. Odbierz i dostarcz przesyłkę, a na Twoim koncie pojawią się dodatkowe środki.

5. Czy warto zarabiać na kursach walut lub zakładach bukmacherskich?

Podobno pieniądz nigdy nie śpi, więc jeśli chociaż trochę znasz się na finansach, rozumiesz sport i lubisz ryzyko, możesz zarabiać na kursach walut lub zakładach sportowych. Ta forma zarobkowania wydaje się bardzo atrakcyjna, bo kojarzy się z dużym zyskiem bez ogromnych nakładów i zaangażowania. Jednak musisz pamiętać, że w tej dziedzinie zarobek jest równie częsty jak strata. Na dłuższą metę dla osób, które podejmują decyzje pod wpływem emocji, może okazać się niezbyt skutecznym sposobem na dodatkowe pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *