Najciekawsze zabawy dla taty i dziecka

Czas spędzony wspólnie z dzieckiem jest najcenniejszym momentem w życiu. Dzięki wspólnym zabawom nasze pociechy kształtują swoją osobowość, charakter i zdobywają nowe umiejętności, które w dorosłym życiu okażą się nieocenione. Zabawy taty z dzieckiem nigdy się nie zapomina. Co zrobić, aby każdy wspólnie spędzony moment był niesamowity i jak się bawić, aby nauczyć małych odkrywców jak najwięcej? Oto kilka propozycji, które podbiją serca całej rodziny. Przekonaj się czy znajdziesz coś dla siebie! 

Tata bawi się z dzieckiem

Zabawa w chowanego 

Typową zabawą, polecaną dla całej rodziny jest gra w chowanego. Dzieci dzięki chowaniu się w różne zakamarki domu doskonale wykształcają u siebie zdolności zachowawcze i logiczne myślenie. Szukanie najlepszej kryjówki wyzwala ciekawość, pomysłowość, a przede wszystkim wywołuje szeroki uśmiech na twarzy. Również podczas szukania taty każdy mały odkrywca czuje niesamowite emocje, a także chęć rywalizacji. 

Zabawa w ukrywanie pluszaka

Alternatywą dla zwykłej gry w chowanego jest chowanie małej maskotki w różnych kryjówkach w pokoju. Najmłodsze pokolenie opuszcza na moment pokój, w tym czasie tata ukrywa maskotkę w dowolnym miejscu i woła poszukiwacza, żeby mógł odnaleźć swój skarb. W trakcie tej zabawy bardzo częstym elementem jest dawanie dziecku dodatkowych wskazówek. Tata mówiąc „zimno” informuje swoją pociechę o tym, że oddala się od swojego skarbu, słowo „ciepło” oznacza, że jest już całkiem blisko i dąży w dobrym kierunku. 

Klocki dla małych i dużych 

Któż z nas nie lubi zabawy klockami? To doskonały sposób na rozwijanie kreatywnego myślenia odkrywanie nowych pasji. Również tej propozycji nie mogło zabraknąć w propozycjach na zabawy taty z dzieckiem. Dzięki budowaniu przestrzennym dzieci mogą samodzielnie wybierać kształty i uczyć się logicznych zachowań – jeśli ściana nie zostanie dobrze wzmocniona, przewróci się. To także doskonały sposób na powrót do dzieciństwa nas, dorosłych. Dzięki klockom można stworzyć także pewien rodzaj konkursu, polegający na rywalizacji. Dzięki ogłoszeniu zawodów na zbudowanie największej, klockowej wierzy i podarowaniu szansy na wygranie najmłodszemu pokoleniu, dziecko pielęgnuje swoją samoocenę i czuje się docenione. To nieoceniony profit w dorosłym życiu, który gwarantuje sukces i radość. 

Bitwa na poduszki 

Ten rodzaj zabawy wcale nie musi oznaczać miliona rozsypanych, gęsich piór i niebotycznego bałaganu w całym domu. Dzięki bitwie na poduszki dzieci wyładowują swoją złość, agresję a także zgromadzoną w małych ciałkach energię. Poduszki dają nieograniczone możliwości zabaw. Dzięki wykorzystaniu tych miękkich dodatków możesz bawić się w takie zabawy jak: 

  • poduszkowy most na podłodze pełnej lawy; 
  • zbudowanie bazy; 
  • skoki po miękkich poduszkach; 
  • a także wiele innych!

Nas, dorosłych ogranicza jedynie własna wyobraźnia. Pokaż dziecku dowolny przedmiot a ono w mig przedstawi Ci setki pomysłów na zabawę. Małe pociechy to prawdziwe wulkany energii, które potrzebują towarzystwa do niesamowitych przygód i rozwijających zabaw. Zadbaj o prawidłowy kontakt z dzieckiem podczas zabawy i pozwól mu się rozwijać najlepiej jak potrafi. Wspólne spędzanie czasu tworzy niezwykłą więź między tatą a dzieckiem, która zostaje na całe życie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *